Çakmak Şirketler Grubunun temeli 1961 yılında Durmuş Çakmak tarafından Ankara’da atılmıştır. İlk şirketimiz olan Çakmak Motorlu Araçlar San.Tic.Ltd.Şti. günümüzde faaliyetlerine Ankara’da Çakmak Servis Hizmetlerinin bir şubesi olarak devam etmektedir. Durmuş Çakmak 1970 yılında İzmir'e gelmiş ve şubeleşmenin ilk adımını atmıştır.

1981 yılında Çakmak Otomotiv Tic. ve San. Ltd. Şti. kurulup, kaliteli mal üreten, ihracat yapan, TSE standartlarına uygun, montaja mal veren dünyaca ünlü fabrikaların yetkili bayilikleri veya distribütörlükleri alınmaya başlanarak Türkiye içinde 1.200 müşteriye toptan hizmet verebilecek kapasitede bir satış teşkilatını oluşturulmuştur. 1992 yılında BMC SANAYİ A.Ş.’den yetkili servis ve yedek parça bayiliği (2S Servis) alınarak Çakmak Servis Hiz.Mot.Arç.Ltd.Şti. kurulmuş, hafif ticari ve ağır ticari grupta örnek teşkil eden bir hizmet anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

 


Ağır Ticari – Hafif Ticari araç yedek parça satış pazarında 1981’den beri toptancı statüsünde çalışmalarını sürdüren firmamız İzmir’de kurulmuştur. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan 1.200 müşterisine toptan yedek parça satışını gerçekleştirmektedir. Federal Mogul, Valeo, Arvin Meritor, Tirsan, Genmot, Şahin, Supar ,Parsan gibi dünyaca tanınmış seçkin markaların yetkili bayiliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu bayiliklerle Cummins, BMC, Ford, Chrysler, Mercedes-Benz, MAN gibi dünyaca ünlü markaların toptan yedek parçalarını pazarlamaktadır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

E-mail: cakmak@cakmak.com.tr

 
1992 yılında BMC SANAYİ ve TİC. A.Ş. yetkili bayisi olarak İzmirde servis ve yedek parça hizmeti vermeye başlayan firmamız BMC ve CUMMINS motorlu araçlara ait ağır ve hafif ticari vasıtaların tam yetkili servis ve yedek parça tedarikçisi olup, aynı zamanda mekanik bölüme ek olarak boyahane ve kaporta atölyesiyle müşterileri taleplerini en kısa sürede üstün kalite anlayışı ile karşılamaktadır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

E-mail: servis@cakmak.com.tr

 


1983 yılında kurulan Cenmak Otomotiv Çakmak Şirketler Grubunun tüm imalat, ithalat ve ihracat operasyonlarını yürütmektedir. Dünya üzerinde farklı bir çok noktaya ihracat gerçekleştiren firmamız Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika,Asya ve Afrika kıtalarındaki çeşitli ülkelere ihracatını sürdürmektedir.

www.cenmak.eu E-mail: info@cenmak.eu

 


1961 yılında Durmuş Çakmak tarafından Ankara’da kurulan firmamız grubumuzun ilk şirketidir. Şu an hala aktif olarak faaliyet gösteren şirketimiz Ankara ve çevresine sağladığı hizmette 50 yıla yakın deneyime sahiptir. Şirketimiz Ankara Şaşmaz Oto Sanayi Sitesinde perakende yedek parça satış operasyonlarını yürütmektedir.

 

E-mail : ankara@cakmak.com.tr